Jednotka byla povolána k události "kouř z chalupy" do obce Meziříčko u Letovic. Po příjezdu do obce byla jednotka navedena místními obyvateli na místo události. Zde se nacházel objekt, který vykazoval známky silného zakouření. Z celé vrchní části střechy vycházel hustý dým i uvnitř objektu bylo rovněž silně zakouřeno. Informací od oznamovatele, který čekal na místě události bylo zjištěno, že již byl odpojen elektrický proud na hlavním jističi, který se nacházel v elektrické skříni v oplocení pozemku. Dále nám bylo sděleno, že se v objektu nikdo nenachází. Toto se potvrdilo i následným průzkumem. Následně bylo rozhodnuto o vniknutí do zamčeného objektu pomocí páčidla. Zároveň bylo tvořeno dopravní a útočné vedení k zajištění podpory průzkumné skupiny. Po vniknutí do objektu bylo zjištěno jeho značné zasažení požárem doprovázeným silným zakouřením. Průzkumná skupina v dýchací technice ihned zahájila hašení roztříštěným proudem vody. Souběžně bylo rozhodnuto o nasazení dalšího útočného proudu v prostoru podkroví domu. Vzhledem k nemožnosti výstupu do prostoru podkroví vnitřkem objektu, bylo přistoupeno k přistavení dvou dílů nastavovacího žebříku k oknu z vnějšku domu. Při vstupu do námi rozbitého okna však došlo k pádu z výšky jednoho člena naší jednotky, se kterým se utrhla horní část rámu okna. Okamžitě mu byla poskytnuta první pomoc, naložen na nosítka a odnesen do vozidla, kde pod dohledem vyčkal na přivolanou ZZS. Jeho vystřídáním bylo pokračováno v hašení v podkroví. Postupně dojížděly další povolané jednotky, se kterými se pokračovalo v hašení a rozebírání požárem zasažených prostor. Postupně bylo přidáno další dopravní a útočné vedení ze zadní části domu, provedeno nasvětlení pomocí osvětlovacího stožáru a mobilních světel, doplňování vody, odvětrání, rozřezávání motorovou pilou, vyklízení prostor a zajištění pití a stravy pro zasahující hasiče. Po likvidaci požáru se část jednotky vrátila zpět na základnu.
Technika: CAS 24 T 815, CAS 32 T 815, DA Iveco, TA Nissan, elektrocentrála
Účast: Leinveber Martin a Tomáš, Bohatec Pavel, Škrabal Jiří a Karel, Škranc Robert, Jeřábek Lukáš, Bednář Jindřich, Stria Martin, Jakeš Roman, Měšťan Roman
Jednotky: JSDH Letovice, PS Boskovice, JSDH Svitávka, PS Kunštát, PS Blansko