Jednotka povolána k požáru domu – Ústup. Po příjezdu na místo bylo dohodnuto s velitelem jednotky, která přijela před námi (JSDH Kunštát) o rozdělení místa zásahu do bojových úseků, kdy naše jednotka společně z JSDH Olešnice dostala za úkol hasební práce v oblasti nejvíce zasažených požárem, a to v zadní části komplexu stavení. Zde se nacházela autodílna, garáž a stodola. Ve všech těchto prostorách bylo velké množství uskladněného materiálu, strojů, zařízení, kanystrů, pneumatik a dal se předpokládat výskyt tlakových lahví. Po vyhodnocení těchto skutečností bylo rozhodnuto o dalším rozdělení jednotek. Naše jednotka vytvořila samostatné dopravní vedení a dva útočné proudy "C" se smáčedlem z CAS 24 T815, kterou doplňovala vodou naše druhá cisterna CAS 32. Vzhledem k silnému zakouření byla zasahujícími hasiči použita dýchací technika. Provedeno osvětlení místa zásahu. Po příjezdu našeho třetího vozu DA Iveco bylo rozhodnuto o zřízení kyvadlové dopravy vody k vytvoření dostatečného množství hasiva. Vzhledem ke špatnému přístupu k vodnímu zdroji bylo po první cisterně změněno zásobování cisternami na dálkovou dopravu dopravním vedením od vodního zdroje, kterou zabezpečila část naší jednotky s DA Iveco a čerpadlem PS 12. Požár byl postupně lokalizován a bylo přistoupeno k částečnému strhávání ohořelých konstrukcí hrozících pádem trhacími háky. Na pokyn velitele zásahu byla část zasahujících členů přesunuta k průzkumu, rozebírání konstrukcí a hašení směrem k obytným částem stavení. Byla povolána další část jednotky, která přijela s vozidlem TA Nissan a doplnila a vystřídala zasahující kolegy. Během zásahu bylo průběžně zabezpečeno občerstvení a odpočinek zasahujících hasičů v místním společenském domě. S ohledem na dostatečné povolání sil a prostředků (II. stupeň poplachu) rozhodl velitel zásahu o postupném vystřídání a odjezdu části naší jednotky na základnu. Na místě zůstalo do odvolání pouze naše vozidlo DA Iveco s obsluhou čerpacího stanoviště. Poté odjezd na základnu.
Technika: CAS 24 T 815, CAS 32 T 815, DA Iveco, TA Nissan, elektrocentrála, PS 12
Účast: Leinveber Roman, Bohatec Pavel a Pavel ml., Škrabal Jiří a Karel, Jeřábek Lukáš, Bednář Jindřich, Jakeš Roman, Heger Miroslav, Musil Vladimír, Stria Martin, Loukota Roman, Sedlák Josef, Prudký Miroslav
Jednotky: JSDH Olešnice, JSDH Kunštát, PS Kunštát, JSDH Letovice, PS Blansko, JSDH Lysice, PS Boskovice, JSDH Svitávka, JSDH Bystré, JSDH Březová nad Svitavou